AKTUÁLNĚ

2017

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ 22. ROČNÍKU

se uskuteční v pátek 24. listopadu v klimkovické Sokolovně. Další detaily upřesníme v pozvánce.

MTB

Předposlední soutěž, MTB, nastavila pořadí tak, že teprve závěrečný fotbal rozhodne o pořadí na druhém až pátém místě. Jen teoretické spekulace mohou Krásné Pole umístit jinam, než na první místo, ale Plesná, Klimkovice, Polanka a Dolní Lhota se musí o své umístění poprat v turnaji navýsost reálně.

POŽÁRNÍ ÚTOK

Hasiči poprvé na VSH! Rychlá, akční a dynamická soutěž, ve které nervy drnčí jak napjaté struny. V prvním kole měla nejrychlejší čas Plesná a do druhého se pořádně obulo družstvo Krásného Pole a získalo o dvě desetinky vedení, poslední šla na řadu opět Plesná a chyba zapojení ji potvrdila na druhém místě celkového pořadí. Třetí je Dolní Lhota. Smolařem soutěže se staly Klimkovice bez platného pokusu.

TERÉNNÍ LUKOSTŘELBA

Po prázdninách jsme se opět sešli na VSH a soutěž pokračovala lukostřebnou, oproti minulým ročníkům zatraktivněnou o prvek lovu. Kromě pěti střel do terče na 15 metrů se letos střílelo v krásném prostředí Rybářské bašty ve Velké Polomi na pět figur zvířat v lesním terénu. Terči byli dva kanci na asi 10 metrů kachna a králík na 5-7 metrů a vrcholem byl srnec na 20 metrů. cílem bylo zasáhnout zvíře kdekoli za pět bodů, ale zásah na komoru byl oceněn 10 body a těsně vedle ještě 8 body. Výsledek střelby zamíchal pořadím na prvních třech místech, vedoucí Klimkovice spadly na místo třetí a do čela se vyhouplo Krásné Pole, následované Polankou. Na 4. až 6. místě se s odstupem jednoho bodu poskládaly Horní Lhota, Velká Polom, Plesná a mimo hru ještě určitě není Dolní Lhota s odstupem jen tří bodů za Plesnou. Uvidíme příští týden, co s pořadím provede nová disciplína, požární útok.

NOHEJBAL

Dne 17. 6. 2017 pořádala Horní Lhota v rámci VSH turnaj v nohejbalu. Turnaje se účastnilo 9 obcí, omluvil se pouze Jistebník. Jako obvykle byl turnaj dobře zorganizován, pouze nás tentokrát pozlobilo počasí. Po cca. polovině odehraných zápasů jsme díky dešti museli turnaj dohrát ve Velké Polomi. Chtěl bych tímto poděkovat a vyzdvihnout prozřetelnost Kamila Drozdka, který halu ve Velké Polomi zajistil. Turnaj se sice o hodinu protáhl, ale pak už se odehrál bez dalších komplikací. Po loňském vítězství Polanky a druhém místě Horní Lhoty se z vítězství radovala Velká Polom. Horní Lhota tentokrát své příznivce zklamala, umístila se na 5. místě. Přeji všem příjemnou dovolenou. Po prázdninách budeme pokračovat lukostřelbou.

BĚH

VOLEJBAL

Výsledky a obrazové zpracování najdete v příslušných odkazech. Dne 6.5.2017 se ve Sportovní hale v Polance nad Odrou, konala další disciplína vesnických sportovních her a to turnaj ve volejbale. Turnaje se zúčastnila všechna družstva, která se mezi sebou utkala. Jelikož jsme měli k dispozici tři kurty, byl chod bezproblémový a vcelku rychlý. Smolařem turnaje bylo pořádající družstvo Polanky, které postihly dvě zranění, ale i přesto se dokázali umístit na třetím místě. Druhé místo obsadilo družstvo Krásného Pole a vítězem se letos stalo družstvo Horní Lhoty.

BADMINTON

Výsledky a obrazové zpracování najdete v příslušných odkazech. V anketě na schůzce pořadatelských obcí, kde jsme si chtěli, kromě jiného, stanovit skladbu disciplín pro tento rok, vyšel badminton pro někoho překvapivě jako nejoblíbenější sport. Sobotní turnaj ukázal proč. Věkový průměr hráčů byl ze všech disciplín asi nejnižší a úroveň hry naopak hodně vysoká. Tradičně sice zvítězila Plesná s lídry bratry Benbenkovými, ale zdatně ji potrapily Olbramice, které nastoupily v čistě dámské a rodinné sestavě, když se o reprezentaci své obce postaraly ženy rodiny Budzelovy. Na třetí místo se dostaly Klimkovice , které se tímto uvšem vyhouply do čela celkového pořadí. Nenastoupila Dolní Lhota.

KUŽELKY

Výsledky a obrazové zpracování najdete v příslušných odkazech. Kuželky jsou disciplína, kde životní zkušenosti vyhrávají. Borci z Krásného Pole ukázali všem nabušeným mladíkům, že se ještě mají co učit. Vyhráli zcela přesvědčivě nad Dolní Lhotou a Klimkovicemi. Pro ilustraci, čtvrtý nebodovaný borec z Krásného Pole měl ještě 118 bodů, což dokázala ještě Velká Polom, jejíž čtvrtý nebodovaný má ještě dokonce o bod více a i s tímto skóre je Polom na 3-4 místě spolu s Polankou. Svědčí to o vysoké vyrovnanosti týmů.Jen tak dál a letošní ročník bude zajímavý.

PLAVÁNÍ

První disciplína, plavání, poprvé v 50m bazénu, je za námi. Skvěle se uvedl třetím místem nováček soutěže, Zbyslavice, druhou příčku obsadilo Krásné Pole a zvítězila plavecká velmoc, Klimkovice. Individuální výkony i přes plavání v padesátce dosáhly skvělé úrovně a dočkali jsme se i času pod minutu, kterého dosáhl Daniel Havlík z Klimkovic. Do minuty a půl zaplavaly tři čtvrtiny účastníků, což nasvědčuje tomu, že obce berou účast ve VSH opravdu odhodlaně. Jen tak dál do dalších sportů.

11. února odstartuje nový ročník VSH plaváním na bazénu Sarezy v Porubě. Více informací v propozicích. Definitivní počet soutěžících obcí je letos deset.Jsou to: Dolní Lhota, Krásné Pole, Plesná, Velká Polom,  Horní Lhota,  Polanka nad Odrou, Olbramice, Zbyslavice, Jistebník a Klimkovice