HISTORIE

ROČNÍK 2018

KUŽELKY

PLAVÁNÍ

Máme za sebou v rychlém sledu dva sporty VSH, dnešní plavání na Sareze vyhrály Klimkovice před Polankou a Krásným Polem. Perličkou ze závodu je, že vítěz, Daniel Havlík plaval motýlkem.

SLALOM

Lyžování - slalom ...První a nová disciplína v rámci VSH je dnes za námi povedeným závodem na Skalce s divoce fandícími diváky. Pořadí obcí na stupních vítězů: 1. Velká Polom, 2. Horní Lhota, 3. Klimkovice. Podrobnosti (podrobné výsledky, fotky, videa) budou následovat.

ROČNÍK 2017

MTB

Předposlední soutěž, MTB, nastavila pořadí tak, že teprve závěrečný fotbal rozhodne o pořadí na druhém až pátém místě. Jen teoretické spekulace mohou Krásné Pole umístit jinam, než na první místo, ale Plesná, Klimkovice, Polanka a Dolní Lhota se musí o své umístění poprat v turnaji navýsost reálně.

POŽÁRNÍ ÚTOK

Hasiči poprvé na VSH! Rychlá, akční a dynamická soutěž, ve které nervy drnčí jak napjaté struny. V prvním kole měla nejrychlejší čas Plesná a do druhého se pořádně obulo družstvo Krásného Pole a získalo o dvě desetinky vedení, poslední šla na řadu opět Plesná a chyba zapojení ji potvrdila na druhém místě celkového pořadí. Třetí je Dolní Lhota. Smolařem soutěže se staly Klimkovice bez platného pokusu.

TERÉNNÍ LUKOSTŘELBA

Po prázdninách jsme se opět sešli na VSH a soutěž pokračovala lukostřebnou, oproti minulým ročníkům zatraktivněnou o prvek lovu. Kromě pěti střel do terče na 15 metrů se letos střílelo v krásném prostředí Rybářské bašty ve Velké Polomi na pět figur zvířat v lesním terénu. Terči byli dva kanci na asi 10 metrů kachna a králík na 5-7 metrů a vrcholem byl srnec na 20 metrů. cílem bylo zasáhnout zvíře kdekoli za pět bodů, ale zásah na komoru byl oceněn 10 body a těsně vedle ještě 8 body. Výsledek střelby zamíchal pořadím na prvních třech místech, vedoucí Klimkovice spadly na místo třetí a do čela se vyhouplo Krásné Pole, následované Polankou. Na 4. až 6. místě se s odstupem jednoho bodu poskládaly Horní Lhota, Velká Polom, Plesná a mimo hru ještě určitě není Dolní Lhota s odstupem jen tří bodů za Plesnou. Uvidíme příští týden, co s pořadím provede nová disciplína, požární útok.

NOHEJBAL

Dne 17. 6. 2017 pořádala Horní Lhota v rámci VSH turnaj v nohejbalu. Turnaje se účastnilo 9 obcí, omluvil se pouze Jistebník. Jako obvykle byl turnaj dobře zorganizován, pouze nás tentokrát pozlobilo počasí. Po cca. polovině odehraných zápasů jsme díky dešti museli turnaj dohrát ve Velké Polomi. Chtěl bych tímto poděkovat a vyzdvihnout prozřetelnost Kamila Drozdka, který halu ve Velké Polomi zajistil. Turnaj se sice o hodinu protáhl, ale pak už se odehrál bez dalších komplikací. Po loňském vítězství Polanky a druhém místě Horní Lhoty se z vítězství radovala Velká Polom. Horní Lhota tentokrát své příznivce zklamala, umístila se na 5. místě. Přeji všem příjemnou dovolenou. Po prázdninách budeme pokračovat lukostřelbou.

BĚH

VOLEJBAL

Výsledky a obrazové zpracování najdete v příslušných odkazech. Dne 6.5.2017 se ve Sportovní hale v Polance nad Odrou, konala další disciplína vesnických sportovních her a to turnaj ve volejbale. Turnaje se zúčastnila všechna družstva, která se mezi sebou utkala. Jelikož jsme měli k dispozici tři kurty, byl chod bezproblémový a vcelku rychlý. Smolařem turnaje bylo pořádající družstvo Polanky, které postihly dvě zranění, ale i přesto se dokázali umístit na třetím místě. Druhé místo obsadilo družstvo Krásného Pole a vítězem se letos stalo družstvo Horní Lhoty.

BADMINTON

Výsledky a obrazové zpracování najdete v příslušných odkazech. V anketě na schůzce pořadatelských obcí, kde jsme si chtěli, kromě jiného, stanovit skladbu disciplín pro tento rok, vyšel badminton pro někoho překvapivě jako nejoblíbenější sport. Sobotní turnaj ukázal proč. Věkový průměr hráčů byl ze všech disciplín asi nejnižší a úroveň hry naopak hodně vysoká. Tradičně sice zvítězila Plesná s lídry bratry Benbenkovými, ale zdatně ji potrapily Olbramice, které nastoupily v čistě dámské a rodinné sestavě, když se o reprezentaci své obce postaraly ženy rodiny Budzelovy. Na třetí místo se dostaly Klimkovice , které se tímto uvšem vyhouply do čela celkového pořadí. Nenastoupila Dolní Lhota.

KUŽELKY

Výsledky a obrazové zpracování najdete v příslušných odkazech. Kuželky jsou disciplína, kde životní zkušenosti vyhrávají. Borci z Krásného Pole ukázali všem nabušeným mladíkům, že se ještě mají co učit. Vyhráli zcela přesvědčivě nad Dolní Lhotou a Klimkovicemi. Pro ilustraci, čtvrtý nebodovaný borec z Krásného Pole měl ještě 118 bodů, což dokázala ještě Velká Polom, jejíž čtvrtý nebodovaný má ještě dokonce o bod více a i s tímto skóre je Polom na 3-4 místě spolu s Polankou. Svědčí to o vysoké vyrovnanosti týmů.Jen tak dál a letošní ročník bude zajímavý.

PLAVÁNÍ

První disciplína, plavání, poprvé v 50m bazénu, je za námi. Skvěle se uvedl třetím místem nováček soutěže, Zbyslavice, druhou příčku obsadilo Krásné Pole a zvítězila plavecká velmoc, Klimkovice. Individuální výkony i přes plavání v padesátce dosáhly skvělé úrovně a dočkali jsme se i času pod minutu, kterého dosáhl Daniel Havlík z Klimkovic. Do minuty a půl zaplavaly tři čtvrtiny účastníků, což nasvědčuje tomu, že obce berou účast ve VSH opravdu odhodlaně. Jen tak dál do dalších sportů.

11. února odstartuje nový ročník VSH plaváním na bazénu Sarezy v Porubě. Více informací v propozicích. Definitivní počet soutěžících obcí je letos deset.Jsou to: Dolní Lhota, Krásné Pole, Plesná, Velká Polom,  Horní Lhota,  Polanka nad Odrou, Olbramice, Zbyslavice, Jistebník a Klimkovice

ROČNÍK 2016

ZÁVĚREČNÝ VEČÍREK v Polance je za námi. Ceny byly předány, umístění oslaveno.Přejeme všem sportovcům klidné prožití svátků a po Novém roce zahájíme nový ročník. Všechny potřebné informace a novinky najdete zde.

12. listopadu se uskutečnil poslední díl VSH tohoto ročníku, který po vzduchovce stvrdil změny na čelních místech tabulky. Klimkovice, v neredukovaném pořadí absolvovaly na čele tabulky 7 disciplín a po vzduchovce jej opustily a patří jim v konečném, redukovaném pořadí druhé místo. Zatímco Velká Polom, jako bílý žralok, zaútočila z hlubin a v redukovaném pořadí až poslední disciplínou zaujala první pozici, ze které sesadila až na třetí místo Plesnou, která si mohla aspoň týden vychutnávat pocity lídra pelotonu. VSH 2016 je za námi, tedy ještě ne, ale ta sportovní část určitě, sejdeme se na závěrečném večírku v Polance o kterém ještě budeme podrobněji informovat.

Soutěž ve střelbě byla předposlední disciplínou a jakkoliv by se mohlo zdát, že je disciplinou klidnou, bez emocí, tak s celkovým pořadím pěkně zamíchala. Před průběžným pořadím už začíná nabývat důležitosti redukované pořadí, kde jsou vesnicím odpočítány dva nejhorší výsledky, a po této aritmetické operaci se na čele soutěže v rozmezí čtyř bodů usadilo šest obcí! Takže se dá říci, že disciplínu před koncem ještě není vůbec nic jasné. Přijďte proto příští týden do Polanky podpořit své fotbalové týmy, budou to potřebovat a navíc se může zrodit překvapivý výsledek celé soutěže.

Turnaj v nohejbalu se opět konal v Horní Lhotě za příznivého počasí, na výborných kurtech a s tradičně výbornou organizací. Omluvily se pouze Olbramice. Novým vítězem se stala Polanka, která absolvovala turnaj bez ztráty kytičky. Za ní se tlačily dvě trojice obcí se stejným počtem bodů. Zde rozhodovala vzájemná minitabulka. Horní Lhotě se podařila obhajoba loňského druhého místa před loňskými vítězi Velkou Polomí a čtvrtou Plesnou. Bez jediného vítězství zůstala pouze Vřesina.V celkovém pořadí se turnaj projevil na postupu Horní Lhoty o dvě místa, Polanky o jedno místo nahoru, naopak o dvě místa klesla Dolní Lhota a o jedno z děleného místa kleslo Krásné Pole. Přeji příjemné prožití prázdnin a nashledanou 10.9.2016 ve Velké Polomi na lukostřelbě.

Stručné hodnocení turnaje v odbíjené - zúčastnily se všechny obce, Olbramice začaly ve 4 lidech, bojovaly, ale k posledním 2 zápasům už nenastoupily. Zranění oslabilo i Velkou Polom. Překvapilo až 7. místo Klimkovic, protože předváděly pěkný volejbal. Soutěž byla napínavá, na 2.-4.místě rozhodovala minitabulka. Gratulace patří Polance, ale Krásné Pole a Horní Lhota svedly s vítězi vyrovnané zápasy. Turnaj se odehrál v přátelském duchu a měl velice dobrou úroveň.

Máme za sebou druhou soutěž, kuželky. Proti minulým letům se házelo v Porubě na Sareze na čtyřech drahách, soutěž probíhala v pohodě a opět se potvrdilo, že rozšíření o nové obce byl pro soutěž dobrý tah. Jejich nadšení nováčků vnáší do her opět nový akční náboj. Všichni si i promptně pořídili obecní trička VSH, což ještě někteří matadoři dodnes nemají. A kromě toho opět zazářily Klimkovice, když jejich Jana Martínková naházela nejvyšší skore. Jako obec skončily čtvrté, za třetím Krásným Polem a druhou Velkou Polomí. Absolutní vítězství vybojovala Vřesina. Koukněte také na foto a video (YouTube)


VSH 2015 závěrečný večírek

Poslední listopadová sobota roku 2015 patřila v Horní Lhotě sportovcům a zástupcům obcí, které se za 20 let trvání Vesnické olympiády a Vesnických sportovních her zúčastnily této soutěže. Zakladatelé tehdy Vesnické olympiády, Milan Švidrnoch a Kamil Drozdek z Velké Polomi, přiblížili historii her a pak předali pamětní plakety zástupcům obcí, které se dříve soutěže zúčastnily. Byly to obce Budišovice, Dobroslavice, Děhylov, Háj ve Slezsku, Hrabyně a Pustá Polom. Pak se již dostalo na aktivní účastníky VSH a pro pohár a pamětní plakety si přišli organizátoři a starostové obcí, postupně od devátého místa, tedy z Kyjovic, Těškovic, Hlubočce, Velké Polomi, Dolní Lhoty, Vřesiny, Krásného Pole, Plesné a vítězné Horní Lhoty. Starosta Horní Lhoty po převzetí putovního poháru přivezl láhve šampaňského pro každou obec. Radost z prvního vítězství byla opravdu velká. O zábavu se postaraly, jak jinak v Horní Lhotě, jejich mažoretky. Připravily si dvě vystoupení a sklidily bouřlivý potlesk. Večírek si všichni užili a sportovní kamarádi již diskutovali nad ročníkem dalším. Bude tato krásná soutěž pokračovat dalších 20 let?

Fotogalerie MN:http://hlubocec.rajce.idnes.cz/2015_VSH_vecirek

VSH 2015 plavání

V sobotu 14.11.2015 proběhla poslední disciplína letošního slavnostního ročníku -  plavecký závod v Ostravě Porubě, v bývalém Hornickém učilišti. Dramatický boj o celkové umístění přiměl k účasti všechny obce. Výkony plavců byly kvalitou srovnatelné s loňskem a potěšila účast mladších sportovců. Tradičně je plavání disciplínou s vysokou účastí žen a dívek, které se navíc objevují v popředí výsledkové listiny. Vřesina zabojovala o celkové pořadí a obhájila prvenství jak v družstvech, tak jednotlivcích. Zvítězila opět Michell Vokounová, před kyjovickým Ondrou Drozdkem a Petrem Markem z Krásného Pole. V družstvech tedy za vítěznou Vřesinou skončila Dolní Lhota a Velká Polom. Výkony Velké Polomi a Kyjovic zamíchaly pořadím ve srovnání s  loňskem a  v  celkovém hodnocení jubilejního 20. ročníku VSH to nakonec znamená premiérové vítězství Horní Lhoty, před Plesnou a  Krásným Polem. O pořadí na 1.-3.místě a stejně tak na 4.-6.místě rozhodovaly nejtěsnější bodové rozdíly!

Plavání mělo ze sportovního hlediska hned několik zajímavostí. Vítězná Vřesina nasadila do soutěže čistě ženské družstvo, za Velkou Polom nastoupil zároveň nejmladší a nejstarší závodník, které od sebe dělilo právě 50 let!

Bezprostředně po soutěži zavládlo v řadách Horní Lhoty zklamání podobné loňskému, kdy tato obec na poslední chvíli opustila celkové stupně vítězů. Letos byla důvodem zklamání počtářská chyba, kdy při kvapném přepočítávaní mělo patřit Horní Lhotě druhé místo. O to větší nadšení zavládlo poté, co byla chyba nalezena a opravena. Horní Lhota si za letošní výsledky vítězství jistě zaslouží.

 

Fotogalerie ZV: http://zuzanavojkuvkova.rajce.idnes.cz/VSH_2015_plavani_Krasne_Pole/

VSH 2015 sportovní střelba

V sobotu 31.10.2015 uspořádal Hlubočec sportovní střelbu. Po osmi letech se tato soutěž vrátila do tělocvičny v Horní Lhotě, jelikož ve Velké Polomi probíhá celková rekonstrukce sokolského objektu u hřiště. Soutěže se zúčastnilo osm obcí, omluvily se Kyjovice. Střelba proběhla v téměř rodinné atmosféře, kde se po létech všichni znají. To ovšem neznamenalo, že by se vytratil duch soutěže. To právě naopak. Blíží se poslední disciplína a tak chce každá obec udělat co nejlepší výsledek. Nejvíce to prožívají obce na prvních místech, tedy Plesná, Horní Lhota a Krásné Pole, které si po střelbě prohodily celkové pořadí, kde nyní vede Horní Lhota, před Krásným Polem a Plesnou. Stejný počet bodů na dalších místech mají Vřesina, Dolní Lhota a Velká Polom a teprve poslední disciplína rozhodne o celkovém vítězi 20. ročníku Vesnických sportovních her. Letos zvítězilo družstvo Krásného Pole, před Velkou Polomí a Dolní Lhotou. V jednotlivcích zvítězil Josef Marek st. z Velké Polomi, před Lubošem Madou z Dolní Lhoty a Pavlem Paličkou z Krásného Pole. Gratulujeme. Hlubočec reprezentovali David Cihlář, Petr Nedvídek a Petr Vavrečka se synem Pavlem. Hlubočec se tak pravděpodobně rozloučil s pořádáním této krásné disciplíny a Vesnickými sportovními hrami. Celkové rozhodnutí bude na občanech obce, jestli bude někdo ochotný se této skvělé soutěži věnovat. Jako pořadatel můžu slíbit pomoc.

Fotogalerie LG:http://sdhhlubocec.rajce.idnes.cz/VSH_-_strelba_ze_vzduchovky_-_31.10.2015_-_misto_konani_Horni_Lhota_-_poradatel_Hlubocec/

Fotogalerie MN:http://hlubocec.rajce.idnes.cz/VSH_2015_sportovni_strelba

VSH 2015 cyklistický závod

V sobotu 3.10.2015 se uskutečnil cyklistický závod Plesenská stezka, jehož součástí je i závod VSH. Nádherné počasí přilákalo desítky sportovních nadšenců 

Do cíle těžkého závodu dorazilo 169 cyklistů.

Vítězství z loňska obhájil Viktor Klos z Horní Lhoty, před Jakubem Schichelem a Petrem Košařem z Plesné. Celkově tak zvítězila Plesná, před Vřesinou a Krásným Polem.

 

Článek v Deníku: http://opavsky.denik.cz/ostatni_region/vesnicke-sportovni-hry07102015.html

Fotogalerie MN: http://hlubocec.rajce.idnes.cz/VSH_2015_cyklistika

VSH 2015 lukostřelba

Lukostřelci se sešli v sobotu 5.9.2015 na střelnici Sýkorník ve Velké Polomi.Lukostřelby se i letos zúčastnilo 32 startujících z 8 obcí, stejně jako loni se Těškovice omluvily a účast bez boje vzdaly. Počasí nám letos přálo a tak jsme se vrátili do přírody na střelnici. Znovu jsme stříleli ze dvou vzdáleností – 12 a 15m. Letos se soutěže zúčastnilo výhradně mužské startovní pole a vítěz Petr Hrubý z Krásného Pole zopakoval výsledek loňského vítěze – 144 bodů a svým výkonem přispěl k celkovému prvenství svého družstva, před Horní Lhotou a Plesnou. Tyto obce momentálně taky figurují na prvních třech místech celkového pořadí. O stoupající sportovní úrovni svědčí fakt, že se letos dostalo přes 100 bodů 18 střelců, což se loni podařilo jen 10 střelcům. Dramatičnost dalších disciplín je zaručena, protože o medaile má stále reálnou šanci bojovat ještě 6 obcí a proto všechny zveme k účasti a divácké podpoře na příštím cross country závodě 3.10.2015 v Plesné. Hlubočec reprezentovali Libor Gintar, David Cihlář, Vojtěch Ministr a Tomáš Čerbák.

 

Fotogalerie KD    http://hlubocec.rajce.idnes.cz/2015_VSH_lukostrelba

 

VSH 2015 nohejbal

Turnaj v nohejbalu se konal 13.6.2015 opět v Horní Lhotě, za příznivého počasí, na výborných kurtech a s tradičně dobrou organizací. Ale bohužel za účasti jen 6 obcí. K omluveným neúčastem Hlubočce a Vřesiny se přidaly Těškovice a tak sportovní úroveň soutěže lehce utrpěla. Díky dostatku času jsme rozhodli o malé změně pravidel a hráli třetí rozhodující set od stavu 0:0. První místo  obhájila Velká Polom před domácí Horní Lhotou a Plesnou. Pořadatelé překvapili originálními medailemi, které nechali vyrobit u příležitosti právě této soutěže! Opravdu pěkný nápad, který potěšil.

Fotogalerie KD:http://hlubocec.rajce.idnes.cz/2015_VSH_nohejbal

VSH 2015 volejbal

V sobotu 23.5.2015 se sešli ve Vřesině volejbalisté ze všech obcí VSH. Volejbal se stává soutěží s nevyzpytatelným počasím – po loňských úmorných vedrech a předloňském vynuceném přerušení soutěže si s námi letos počasí znovu pohrávalo. Naštěstí voda zůstala v mracích a nižší teplota nutila hráče k zahřátí se pohybem. Pořadatelé z Vřesiny se poučili a celá soutěž proběhla zcela bezproblémově. Zpestřením byla možnost konzultací s wellness koučem paní Naděždou Kantnerovou, která již letos podruhé nabídla zájemcům v rámci VSH příležitost si otestovat svoji kondici. Na kurtech se potvrdila skutečnost, že ve volejbale nemá dopředu nikdo nic jisté a tak letos máme opět nového vítěze – Horní Lhotu, které se tak podařilo zvítězit v tomto ročníku již ve třetí soutěži a nasadila tak v celkovém pořadí k menšímu „trháku“. Plesnou posunulo velké zlepšení oproti loňsku na průběžné 2. místo a k tomu ji pomohl nepřehlédnutelný smečařský výkon jejího nejlepšího hráče. Výkony všech mužstev byly letos velmi kvalitní a o velké vyrovnanosti hovoří i fakt, že 15 z 35 zápasů se hrálo na 3 sety a ne vždy set končil dosažením 11. bodů. Hlubočec využil poprvé možnost spojení se sportovci z Pusté Polomi, jinak by se nezúčastnil. Obce výborně reprezentovali Jiří Čech se synem, Tomáš Černín, Roman Kreuziger a Libor Pavlík, které jeden set dělil od medailového místa.

Fotogalerie KD:http://hlubocec.rajce.idnes.cz/2015_VSH_volejbal

VSH 2015 přespolní běh

Máme za sebou už pátou soutěž letošního ročníku VSH – přespolní běh v Těškovicích. Také letos se projevila malá popularita této soutěže na počtu zúčastněných obcí. Po dlouhé době soutěž vynechala pro nezájem běžců Velká Polom a družstvo se nepovedlo dát dohromady ani Hlubočci. Škoda, že v době rostoucí popularity rekreačního běhání se  této soutěži stále nedaří zapsat se do kalendářů těchto sportovců. Z hlediska výsledků překvapila Horní Lhota a zdá se, že zahájila útok na celkové stupně vítězů, které ji často smolně v posledních letech unikají. Porazila jak běžeckou velmoc VSH Dolní Lhotu, tak o třetí místo dramaticky bojující Plesnou a Vřesinu. Plesná nakonec při rovnosti bodů vybojovala 3. místo díky lepšímu umístění jednotlivce. Že se ve Lhotách běžcům daří ukazuje i fakt, že obsadili prvních 5 míst v pořadí jednotlivců.

Fotogalerie: http://hlubocec.rajce.idnes.cz/2015_VSH_beh

VSH 2015 badminton

Letošní ročník soutěže v badmintonu proběhl za účasti 8 obcí velmi hladce. Soutěž se odehrála na 4 kurtech v plesenské tělocvičně a nepostrádala ani kvalitu, ani napětí. Pořadatelé měli turnaj dobře připravený a rostoucí popularita badmintonu se projevila na úrovni předváděné hry. Po loňském překvapení v podobě druhého místa se Velké Polomi letos nepodařilo zajistit účast nejlepších hráčů a tak se tentokrát žádné překvapení nekonalo. Uznání patří Hlubočci, který statečně odehrál turnaj jen ve dvou hráčích (Ivan Kilian a Libor Gintar). Smůla neopouští Kyjovice, kterým se zranila již ve druhém zápase jejich „jednička“. Zajímavým zpestřením soutěže byla možnost nechat si udělat wellness test od zástupkyně Wellness centra radosti Naděždy Kantnerové. Perličkou soutěže byly „rodinné bitvy“ v podání otce (KP) a syna (KY) Michajlovových a rodiny Drozdkových, která měla početné zastoupení v družstvech Kyjovic a Velké Polomi. Za suverény z Plesné se na druhé místo prosadilo Krásné Pole, které díky vítězné čtyřhře odsunulo na místo třetí Dolní Lhotu. Navíc jako jediný tým sebralo zápas vítězné Plesné! Pořadatelé odměnili vítězné týmy hodnotnými dárkovými balíčky, věnované sponzorem - hypermarketem Globus.

Fotogalerie KD:http://hlubocec.rajce.idnes.cz/2015_VSH_badminton

VSH 2015 stolní tenis

V sobotu 21.3.2015 se uskutečnil stolní tenis v Pusté Polomi. Pořadatelem byly letos Kyjovice. Hlubočec se po roční přestávce vrátil na druhé místo, tentokrát nestačil na vítěznou Vřesinu. Třetí místo letos obsadil tým rodiny Petra Synka z Plesné. V jednotlivcích zvítězil Petr Hejl z Horní Lhoty, před Petrem Synkem z Plesné a Jiřím Kursou z Velké Polomi.

Fotogalerie: http://hlubocec.rajce.idnes.cz/2015_VSH_stolni_tenis

VSH 2015 dráhové kuželky

Sportovní přátelé z devíti obcí se sešli v sobotu 28.2.2015 v Dobroslavicích, v místní kuželně. Pořadatelem turnaje v dráhových kuželkách byla letos Velká Polom. Hned v prvním klání Kyjovic a Hlubočce udělil pořadatel Kamil Drozdek cenu fair play Liboru Gintarovi z Hlubočce, který upozornil na chybu ve svém součtu, i když se tak sám poškodil. Hezké gesto tak potvrdilo trend Vesnických sportovních her, kdy jde sice družstvům o vítězství, ale nezapomíná se, že soutěž je hlavně o setkávání se sportovců a kamarádů ze spřátelených obcí. Soutěž družstev i jednotlivců opanovala suverénní Vřesina, když Jakub Hájek překonal výkon svého otce z loňska o 2 body a zůstal výkonem 179 kolků o jediný bod za zatím nejlepším výkonem Karla Riedla z Dobroslavic. Velké uznání zaslouží i jediná žena ve startovním poli – Jana Mikesková z Velké Polomi, která svým 6. místem výrazně pomohla své obci k získání 2. místa před Krásným Polem.

Fotogalerie MN: http://hlubocec.rajce.idnes.cz/2015_VSH_kuzelky

Deník:http://opavsky.denik.cz/zpravy_region/vesnicke-sportovni-hry06032015.html

VSH 2015 sálová kopaná

Soutěž v sálové kopané zahájila jubilejní 20. ročník naší soutěže. Turnaj v Dolní Lhotě odehrálo všech devět vesnic přihlášených do letošního ročníku VSH. Celá soutěž proběhla v bojovném duchu a byla dramatická do posledního utkání. V kvapíkovém tempu se odehrálo třicet šest zápasů. Na konci turnaje se radovala Horní Lhota z obhájení loňského prvenství. K tomu jí  pomohla Vřesina, která ve svém posledním utkání, výhrou nad Dolní Lhotou, odvrátila pád na poslední příčku. K tomu přispěl i Petr Krahulec, který se na poslední zápasy objevil v brance Vřesiny a ukázal, že není platný jen jako obětavý organizátor. Navíc Hlubočec k poslednímu utkání pro zranění hráčů již nenastoupil. Husarský kousek se povedl právě Hlubočci, kdy mu pouhé dvě vstřelené branky stačily k sedmi bodům a sedmému místu. Letos některé „fotbalové“ obce, hrající pravidelnou soutěž ve velké kopané, vsadily na mládí a přijely s hráči dorosteneckého věku. Jejich výkony byly velmi dobré, nicméně se v závěru prosadila zkušenost a svou roli sehrála i fyzická kondice.

Všechny pořadatele potěšil zájem Českého rozhlasu Ostrava, kdy přímo ze soutěže byl živý vstup do vysílání ČRo. Zvláště letos, kdy Vesnické sportovní hry oslaví 20 let od svého založení, si tato krásná soutěž zaslouží pozornost a uznání.

Fotogalerie KP: http://veverkaz.rajce.idnes.cz/Vesnicke_sportovni_hry/

Fotogalerie KA:http://hlubocec.rajce.idnes.cz/2014_VSH_salovka